Výplach tlustého střeva

Velká část populace dělá bohužel vše pro to, aby v jejím tlustém střevě nastaly potíže. A to nevhodnou stravou, která je bohatá na denaturované živočišné tuky a bílkoviny, pečené škroby, rafinované cukry a chemické substance v podobě potravinových přídavků a léků, pitím alkoholu, kouřením, stresem a nedostatkem vhodného pohybu.

Je proto důležité si uvědomit, že tlusté střevo není jenom odpadní roura, odkud odchází z našeho těla strávené zbytky potravy, ale že to je také místo vstřebávání živin, místo s největší koncentrací střevní bakteriální flory, a tudíž hlavní orgán naší imunity.

Zbytky nestrávené potravy se usazují ve střevě a s postupem času vytvoří na jeho stěnách vrstvu zatuhlé a nepropustné hmoty, která brání vstřebávání živin a ztěžuje střevní peristaltiku.

To má za následek další zhoršení vyprazdňování a nové usazování odpadních látek. Výsledkem je katastrofální stav tlustého střeva, který se dříve či později projeví v podobě všech možných zdravotních komplikací a nemocí.

U každého člověka se znečištěné tlusté střevo může projevit jinak. Příznaků je celá řada:

 • zácpa
 • průjem
 • poruchy trávení
 • plynatost
 • akné
 • alergie
 • astma
 • časté nachlazení
 • migrény
 • problémy se žlučníkem, slinivkou
 • kloubní potíže
 • lupenka
 • různé druhy rakoviny

Hydrocolon

Pokud chceme pro své zdraví něco udělat a nespoléhat na zrádné účinky chemických léčiv, je právě pro nás určen hydrokolon. Jedná se o léčebnou a zároveň preventivní proceduru, která spočívá v důkladném proplachování tlustého střeva čistou, střídavě teplou a studenou vodou, za účelem odstranění nežádoucích nánosů a zbytků potravy.

Hydroterapie šetrně rozpustí a vymyje obsah střeva včetně toxických odpadů, kalové masy, patogenních mikroorganismů a parazitů a zároveň aktivuje imunitu. Princip je stejný jako u klystýru, ale během jedné kúry hydrocolonu projde tlustým střevem mnoho vody a to cca 50 l. Tak se střevo pročistí v celé jeho délce.

Vypláchnutí tlustého střeva má vynikající detoxikační účinky a je přínosné nejen při všech zdravotních neduzích, ale i při obezitě, únavě, psychických potížích, při léčbě kožních onemocnění (např. ekzému). V neposlední řadě je to prevence vzniku rakoviny tlustého střeva.

 

Byli jste již na výplachu tlustého střeva? Podělte se s námi o zkušenosti. Proč jste vyhledali tuto léčbu a byla přínosná pro vaše zdraví?

Výplach tlustého střeva patří do témat
 • Jen pro bohaté slunečnice 10.07.2016 17:36:21

  Vyzkoušela jsem tuto proceduru asi 8x po sobě v krátkém časovém intervalu, podle rady terapeuta.Nic znatelného mi to nepřineslo.Prý se pak terapie musí provádět pravidelně každý měsíc aspoň 2x.Tuto terapie si plně hradí každý sám/ cca 900kč/1.terapie/.Je zřejmé,že "obyčejný člověk" si tuto vymoženost nemůže dovolit a tudíž je to jen pro finančně situované jedince,kteří tyjí z ostatních.Nabízí se otázka,odkud vezme peníze navíc třeba 4.členná rodina?.Nebo je to další nesmysl,jak vylákat z lidí peníze za příslib zdraví.Připomíná to systém dalších šmejdu.Průměrnou rodinu tento luxus vyjde cca na 15 000kč měsíčně za pouhý výplach střev.Příští měsíc už výplach nebude zapotřebí,z hladu se střeva nezanesou.

 • Hydrocolon mossy 21.10.2011 13:46:56

  Byla jsem na výplachu, ale je potřeba jej opakovat v kratším intervalu,. Já jsem nemohla podruhé z důvodu nemoci. Ale teď jdu znovu, dvakrát po sobě v intervalu čtrnácti dní.
  Trpěla jsem nadýmáním, zácpou i akné. Bylo mi potom docela fajn, tak jsem zvědavá na ten další. Úkon není bolestivý, jen jsem cítila takový trocho občas nepříjemný tlak. Nikdo se toho nemusí obávat, přináší to jen pozitiva a člověk aspoň pozná, že pro své zdraví něco podnikl.

  • Re: Hydrocolon rudolf 01.01.2012 09:07:56

   byl jsem na tom petkrat vysledek nulovy.

 • Propláchnout a znovu za... Honza 26.10.2011 08:38:34

  Pokud si chcete nechat proplachovat střeva každý rok, tak do toho. Splachněte si se zbytkama i svoji mikrofloru.
  Já jsem šel jinou cestou ... postupnou detoxikací a spravnou stravou, je to jednodušší a příjemnější než si většina lidí myslí. Stačí začít pomalu, třeba jen snídaní.
  www.snidejzdrave.cz/VasPoradce

 • Luka 24.10.2011 13:33:47

  to raději účinější Šankhaprakšálanu

 • MIŇA 23.10.2011 19:51:39

  http://www.zdravi-az.cz
  KAŽDY AŤ SI VYBERE TO NEJ NA SVŮJ PROBLÉM

 • Nikdy Teta 21.10.2011 21:24:13

  Bych na výplach nešla.Zácpa je důsledek špatného stravování,tam je problém.Upravit stravu a ne ze sebe nechat vyplavit i zdravé bakterie,které ve střevě musí být.Řekli vám doktoři,že po výplachu máte mikrofloru totálně v háji???A řekli vám doktoři,jak ji obnovit?

  • Re: Nikdy MIŇA 23.10.2011 19:41:23

   NEJEDNODUŠŠÍ JSOU ŽIVÉ JOGURTY A RŮZNÉ BIOKYSY,ACTIMELY A POD.
   NEJLÉPE TUTO PROCEDŮRU JE ZPÁCHAT NA JAŘE

  • Re: Nikdy Petr 23.10.2011 11:28:07

   Jo Teta, přesně tak, moje řeč!

 • Dája 23.10.2011 17:50:20

  Jo jo, neco na tom bude, neznalkove, vite o tom, ze klystyry si lide delali uz davno ve starovekem Egypte???!!! A proc asi, protoze, ve streve je mnoho imunity naseho organismu a skutecne zalezi na tom, co si ve strevech nosime!!! Ja byla na vyplachu jiz nekolikrat a ma to vliv uplne na vsechno, dokonce znam i hodne pripadu, kdy po vyplasich otehotnely i zeny, ktere mely s pocetim problemy. A jinak, ja samozrejme, ze se s patogeny vyplavi i mikroflora, ale ta sedoplni bud podanim laktobacilu a nebo potravinami s vysokym obsahem prospesnych bakterii. Tak ze jen vrele doporucuji!!! A jen jeste dodatek, odsuzuji to lide, kteri tuto terapii neznaji a nemaji s ni zkusenosti.


Adresář

Diskutujte na téma Nemoci trávicího ústrojí

Píšeme jinde
 • Přírodní lékárnička: Hlávkové zelí a jeho využití nejen v kuchyni

  Přírodní lékárnička: Hlávkové zelí a jeho využití nejen v kuchyni

  Zelí používá snad každá domácnost. Je to zelenina dostupná během celého roku a využití v kuchyni je rozsáhlé. Pojďme se na zelí podívat pěkně zblízka a také si říct pár tipů na vnější použití zelných listů při zdravotních potížích.

 • Jak žít s bezlepkovou dietou

  Jak žít s bezlepkovou dietou

  Nedávno jste zde měli možnost číst článek o celiakii. Dozvěděli jsme se, co to je, jak se toto onemocnění projevuje a něco málo z historie. Dnes bychom vás rádi seznámili se vznikem této choroby, ale hlavně s tím, jak vybírat potraviny a jak vařit pro ty, kteří mají takzvanou bezlepkovou dietu.Zdravě.cz na Facebooku